Milaca Mega Meet
9/21/2019
Boys Junior Varsity
5000 meters

PL	FIRST	LAST	GENDER	GR	TEAM	TIME
1	Santino	Preciado	M	12	Mounds View	18:11.2
2	Dylan	Yang	M	11	Eden Prairie	18:38.9
3	Mason	Martin	M	11	Eden Prairie	18:39.5
4	Christopher	Romain	M	11	Woodbury	18:45.3
5	Connor 	Lange	M	12	Stillwater	18:49.4
6	Caeden	Windschitl	M	12	Stillwater	18:49.8
7	Luke	Gasper	M	11	Bismark Century	18:51.9
8	Jacob 	Francetich	M	11	Bismark Century	18:52.5
9	Dylan	Johnson	M	9	Wayzata	18:53.7
10	Iver	Phillips	M	11	Bismark Century	18:55.5
11	Tristan	Smith	M	12	Stillwater	18:55.6
12	Ezra	Gaim	M	12	Mounds View	18:58.3
13	Max	Vogel	M	12	Stillwater	19:07.4
14	Gabriel	Riegert	M	11	Eden Prairie	19:09.5
15	Sam	Buytaert	M	10	Cloquet	19:10.9
16	Adam	Swanson	M	11	St Paul Central	19:12.3
17	Ansel	Alldredge	M	11	St Paul Central	19:16.1
18	Umar	Hasan	M	12	Wayzata	19:16.1
19	Jonathan	Nistler	M	10	Bismark Century	19:17.9
20	Sam	Elletson	M	11	Stillwater	19:21.1
21	Zac	Gillett	M	11	Minot	19:22.5
22	Charlie	Brody	M	11	Mounds View	19:22.9
23	Dennis	Yurevich	M	11	Wayzata	19:26.7
24	Chase	Blodgett	M	11	Woodbury	19:27.4
25	Finnegan	Hutchinson	M	12	Wayzata	19:28.2
26	Jack	Sexton	M	11	St Thomas Academy	19:29.7
27	Trenton	Hohn	M	11	East Ridge	19:32.4
28	Jordan	Haag	M	12	White Bear Lake	19:33.8
29	Michael	Gennaro	M	12	Mounds View	19:36.7
30	Braden	Pitcher	M	11	Bismark Century	19:38.1
31	Ellis	Maloney	M	11	Mounds View	19:40.1
32	Caleb	Johnson	M	11	LQPV-DB	19:40.7
33	Abubakar	Robleh	M	12	Wayzata	19:40.7
34	Jack	Anderson	M	12	Perham	19:41.2
35	Drew	Birkeland	M	12	Perham	19:42.2
36	John	Bergum	M	11	Detroit Lakes	19:42.5
37	Bryce	Rose	M	11	Minot	19:44.2
38	Sam	Harris	M	12	Minnehaha Academy	19:44.4
39	Owen	Kiser	M	12	Stillwater	19:45.2
40	Jonah	Matousek	M	12	Eden Prairie	19:45.9
41	Zach	Stair	M	9	Bismark Century	19:47.1
42	Ryan	Bergum	M	11	Detroit Lakes	19:49.1
43	Daniel	Jones	M	11	Fargo North	19:49.4
44	Charlie	Franke	M	12	Stillwater	19:49.7
45	Braden	Hilde	M	12	Stillwater	19:50.4
46	Johua	Hagen	M	11	SMSENUC	19:50.4
47	John	Pfenning-Wendt	M	12	Mounds View	19:50.9
48	Darius	Fenske	M	11	LQPV-DB	19:51.7
49	Ethan	Erickson	M	12	Forest Lake	19:51.7
50	Sam	Magnuson	M	11	Mounds View	19:52.2
51	Robert	Degonda	M	11	Stillwater	19:52.2
52	Carter	Francisco	M	11	Mounds View	19:52.3
53	Bayley	Foster	M	12	Stillwater	19:53.1
54	Brenden	Allen	M	10	Wayzata	19:54.1
55	John	Quimby	M	11	Wayzata	19:58.4
56	Zakaria	Hussein	M	9	Wayzata	19:59.4
57	Alex	Foss	M	10	Wayzata	20:04.6
58	Brenner	Klein	M	12	Mounds View	20:07.5
59	Alexander	Lerum	M	12	Hopkins	20:07.7
60	Kyle	Ostendorf	M	11	Champlin Park	20:08.4
61	Connor	Holm	M	11	Eden Prairie	20:09.2
62	Kessling 	Rylander	M	12	Centennial	20:09.7
63	Branden	Krosch	M	11	LQPV-DB	20:10.1
64	Andrew	Adams	M	11	Wayzata	20:12.2
65	Luke	Greseth	M	9	Wayzata	20:13.2
66	A.J.	Karn	M	11	Wayzata	20:13.2
67	Sawyer	Sawotin	M	12	Stillwater	20:13.4
68	Caden	Schmidt	M	11	Wayzata	20:13.5
69	Clint	Andresen	M	10	Detroit Lakes	20:14.6
70	Hayden	Weddell	M	11	White Bear Lake	20:15.8
71	Jack 	Moy	M	11	Wayzata	20:16.7
72	Philip	Dowdell	M	12	Fargo North	20:17.9
73	Nick	Cichoski	M	10	Wayzata	20:19.2
74	Zach	Tlusty	M	12	Eden Prairie	20:20.2
75	Jacob 	Doehrmann 	M	10	New Richmond	20:22.6
76	Nate	Fliszar	M	11	SMSENUC	20:22.6
77	Jon 	Geske	M	10	Fargo North	20:23.9
78	Nick	Niemi	M	12	Forest Lake	20:24.8
79	Liam	Kennedy	M	12	St Paul Central	20:24.9
80	Joesph	Eisenberg	M	12	Champlin Park	20:25.1
81	Noah	Herron	M	9	New Richmond	20:25.9
82	Garrett	Marr	M	11	Roseville	20:27.2
83	Griffin	Schaeffer	M	12	Minot	20:27.2
84	Hunter	Martinson	M	11	LQPV-DB	20:28.6
85	Andrew	Situ	M	12	Eden Prairie	20:28.7
86	Sam	Tiedke	M	11	Stillwater	20:29.6
87	Riley	Marble	M	12	Eden Prairie	20:29.8
88	Kaleb	Feia	M	10	Wayzata	20:31.1
89	Zach	Allie	M	12	Mounds View	20:31.9
90	Brenden	Hyvare	M	9	Wayzata	20:32.4
91	Gray	Paulsen	M	10	Wayzata	20:32.5
92	Jonah	Brixius	M	11	Champlin Park	20:32.6
93	Joey	Diesen	M	10	Wayzata	20:34.2
94	Mario	Genereau	M	12	Cloquet	20:34.4
95	Max	Munter	M	12	East Ridge	20:34.8
96	Garrett	Van Krevelen	M	11	Wayzata	20:34.9
97	Timothy	Sandford	M	12	Hopkins	20:36.2
98	Carter	Olson	M	9	Wayzata	20:36.2
99	Nicholas	Egly	M	11	Delano	20:36.7
100	Patrick	Walsh	M	11	Stillwater	20:37.2
101	David	Olson	M	10	Fargo North	20:37.7
102	Brandon	Board	M	8	Andover	20:38.7
103	Brett	Eliason	M	11	Hopkins	20:38.8
104	AJ	Maijala	M	11	Cloquet	20:40.3
105	Henry	Hakanson	M	11	Heritage Christian	20:40.3
106	Anders	Lind	M	12	St Paul Central	20:42.2
107	Michael	Hawkins	M	11	Wayzata	20:42.9
108	Grant	Auleciems	M	12	Stillwater	20:43.7
109	Cameron	Horst	M	11	Blaine	20:44.4
110	Blake	Olson	M	11	Champlin Park	20:45.2
111	Eli	Hansen	M	12	Wayzata	20:45.3
112	Danny	Reynolds	M	12	Andover	20:45.5
113	Bailey	Godfrey	M	11	White Bear Lake	20:45.7
114	Mihailo	Holleran	M	12	East Ridge	20:48.7
115	Alex	Williams	M	10	Wayzata	20:49.4
116	Isaac	Johnson	M	12	Coon Rapids	20:49.9
117	Logan	Babineau	M	10	Andover	20:50.2
118	Will	Skogrand	M	11	Wayzata	20:51.1
119	Micah	Larsen	M	11	St Croix Central	20:51.2
120	Daniel	Olin	M	10	Marshall	20:51.9
121	Tanner	Ware	M	12	Mounds View	20:52.2
122	Tanner	Ware	M	12	Mounds View	20:52.5
123	Zachary	Nyquist	M	12	Wayzata	20:52.8
124	Sam	Schuler	M	11	Delano	20:53.4
125	Trevor	Larson	M	11	Anoka	20:53.9
126	Alex	Breen	M	12	Mounds View	20:54.2
127	Liam	Stroup	M	9	Wayzata	20:55.6
128	Michael 	Fronkzak	M	11	Stillwater	20:57.5
129	Luke	Mahedy	M	12	St Croix Central	20:58.7
130	Dylan	Bruesehoff	M	12	Blaine	20:59.2
131	Jacob	Hight	M	11	Minot	20:59.2
132	Austin	Knickrehm	M	11	St James	20:59.4
133	Matthew	Walker	M	11	Mounds View	20:59.4
134	Joseph	Mikrot	M	10	Moose Lk/WR/Barnum	20:59.4
135	Jonathan	Walker	M	10	Wayzata	20:59.8
136	Michael	Nelson	M	11	Rockford	21:00.1
137	David	Engelsrud	M	10	Woodbury	21:00.6
138	Everett	Fitzsimmons	M	12	Moose Lk/WR/Barnum	21:00.7
139	Brandon 	White	M	12	Maple Grove	21:01.2
140	Oliver	Balfour	M	11	St Thomas Academy	21:01.2
141	Jonah	Johnsen	M	11	Stillwater	21:01.8
142	Elijah	Morris	M	11	Perham	21:05.1
143	Malcolm	Rust	M	12	Nova Classical Academy	21:05.1
144	Sig	Isaacson	M	9	St Paul Como Park	21:06.6
145	Asa	Raarup	M	12	St Thomas Academy	21:07.2
146	Coleman	Groshong	M	10	GNK	21:07.4
147	Luke	Peterson	M	11	Minot	21:08.8
148	Levi	Case	M	11	Maple Grove	21:10.7
149	Alex	Perez	M	11	Eden Prairie	21:11.0
150	Lucas	Reckinger	M	11	Park-Cottage Grove	21:12.3
151	Jake	Miller	M	12	St Thomas Academy	21:13.4
152	John	O'Connell	M	12	Woodbury	21:13.6
153	John	Babineau	M	12	Andover	21:14.6
154	Bryn	Weberg	M	11	Duluth East	21:15.2
155	Dustin	Knighton	M	12	Stillwater	21:15.5
156	Finn	Andreason	M	11	Minnehaha Academy	21:16.2
157	Luke	Welsh	M	11	Mounds View	21:16.2
158	Jack	Okan	M	11	Centennial	21:16.4
159	Ronan	Leonard	M	9	Wayzata	21:16.4
160	Jacob	Olson	M	7	Providence Academy	21:18.2
161	Matthew	Korf	M	10	St Thomas Academy	21:18.8
162	Perry	Lutter	M	11	St Paul Central	21:19.2
163	Maasia	Apet	M	12	Roseville	21:20.2
164	Luke	Elsesser	M	10	Spring Lake Park	21:22.1
165	Josh	Washburn	M	11	Centennial	21:24.2
166	Noah	Lewis	M	11	Rockford	21:24.2
167	Noah	Erickson	M	12	Forest Lake	21:25.4
168	Jackson	Chamberlain	M	12	Marshall	21:25.4
169	Ethan	Gunderson	M	12	Cloquet	21:26.1
170	Connor	Hennen	M	11	Waconia	21:29.2
171	Tony	Perfetti	M	11	White Bear Lake	21:29.5
172	Pranav	Madasamy	M	10	Wayzata	21:29.7
173	Caden	Westphal	M	11	GNK	21:30.1
174	Henry	Fischer	M	11	Park-Cottage Grove	21:30.2
175	Gabe	Misner	M	12	Staples-Motley	21:30.7
176	Brett	Regnier	M	11	Marshall	21:30.7
177	Arason	Sanchez	M	12	Wayzata	21:30.7
178	Nate	Voight	M	12	St Cloud Apollo	21:31.4
179	Gabe	Benton	M	12	Osseo	21:31.9
180	Max	Rolig	M	12	East Ridge	21:32.6
181	Justin	Nakatani	M	9	Minnehaha Academy	21:32.7
182	Aiden	Powley	M	12	Coon Rapids	21:33.9
183	Nico	Tweedy	M	12	Coon Rapids	21:34.8
184	Tryg	Oberg	M	10	Spring Lake Park	21:35.2
185	Ethan	Koland	M	11	Eden Prairie	21:35.5
186	William	Gorham	M	12	Robbinsdale Armstrong	21:35.7
187	Jordan	Chacko	M	12	Maple Grove	21:35.8
188	Kolby	Bachmeier	M	11	White Bear Lake	21:36.8
189	Anthony	Shea	M	12	Nova Classical Academy	21:36.9
190	Rais	Jafer	M	10	St Paul Como Park	21:37.9
191	Tristian	May	M	11	LP-HT-ML	21:37.9
192	Luke	Jenneke	M	9	Wayzata	21:39.1
193	Noah	LaVold	M	12	River Falls, WI	21:39.5
194	Ben	Leafblad	M	12	Maple Grove	21:40.1
195	Mason	Hamar	M	11	Detroit Lakes	21:40.8
196	Titus	Neal	M	12	Andover	21:41.4
197	Logan	Hays	M	8	Forest Lake	21:41.6
198	Tommy	Babb	M	10	Andover	21:42.4
199	Zachery	Kaupp	M	9	Southwest Christian	21:42.8
200	Alex	Anaya	M	9	Simley	21:43.5
201	Amanual	Mesfin	M	11	St Thomas Academy	21:43.9
202	Christopher	Evans	M	9	Southwest Christian	21:44.0
203	Jayden	Mersereau	M	8	Providence Academy	21:45.1
204	Trevor	Strain	M	12	Byron	21:45.8
205	Wes	Bruning	M	9	Woodbury	21:45.9
206	Tyler	Dennis	M	11	New Richmond	21:46.2
207	Jacob 	Emmons	M	12	Wayzata	21:46.9
208	Jayson	Young	M	12	Wadena-Deer Creek	21:46.9
209	Connor	Hassing	M	11	Simley	21:47.2
210	Anthony	Baston	M	8	Woodbury	21:47.4
211	Noah	Hughs	M	10	New Richmond	21:47.4
212	Aidan	Flynn	M	8	Providence Academy	21:48.1
213	Donovan	Durand	M	11	Champlin Park	21:48.9
214	Quentin	Berhow	M	9	New Richmond	21:49.2
215	Thomas	Rawlyk	M	11	Duluth East	21:49.7
216	Zach 	Thompson	M	11	River Falls, WI	21:49.7
217	Blake	Weichbrodt	M	9	Woodbury	21:50.2
218	Atticus	Dell	M	11	Stillwater	21:50.5
219	Christopher	Chi	M	9	Wayzata	21:50.6
220	Stefan	Sundin	M	11	Wayzata	21:50.9
221	Gustavo	Martinez	M	12	St James	21:51.4
222	Gabriel	Birkmeier	M	10	Andover	21:51.6
223	Matthew	Kvistberg	M	12	Wayzata	21:51.9
224	Max	Russo	M	12	New Prague	21:52.2
225	Josh	Zimmer	M	12	Stillwater	21:52.8
226	Jacob	Trout	M	11	Detroit Lakes	21:53.5
227	Stephen	Ma	M	11	Woodbury	21:54.3
228	Zach	Andrew	M	11	Duluth East	21:54.4
229	Gunnar	Anderson	M	12	Perham	21:55.1
230	Tomas	Palomarez	M	8	Providence Academy	21:55.9
231	Connor	Judd	M	10	Staples-Motley	21:56.3
232	Jacob	Schmitz	M	11	Staples-Motley	21:56.8
233	Luke	Bethke	M	12	Stillwater	21:57.4
234	Benjamin	Foss	M	12	St James	21:57.8
235	Hunter	Ulferts	M	11	Delano	21:57.9
236	Owen	Crandall	M	9	Spring Lake Park	21:58.4
237	Matt	Reardon	M	12	Delano	21:58.4
238	Carson	Pender	M	11	Blaine	21:58.7
239	Owen	Finlay	M	10	St Paul Como Park	21:58.7
240	Colin	Nelson	M	11	Wayzata	21:59.3
241	Fergus	Kragenbring	M	9	Wayzata	21:59.4
242	Matthew	O Brien	M	11	St Croix Central	22:00.5
243	Trey	Albertini	M	8	Providence Academy	22:00.9
244	Collin	Roth	M	11	Minot	22:01.3
245	Bennett	Velline	M	12	St Cloud Cathedral	22:02.4
246	Codey	Wolff	M	10	Wadena-Deer Creek	22:02.7
247	Connor	Kapfer	M	12	Stillwater	22:06.4
248	Tom	Wilson	M	10	Woodbury	22:06.4
249	Henry	DeArruda-Weaver	M	12	North Shore	22:06.5
250	Alex	Debowey	M	11	Minot	22:07.9
251	Sam	Kelling	M	10	Amery	22:08.5
252	Gavin 	Fernholz	M	12	LQPV-DB	22:10.6
253	Max	Franta	M	10	Wayzata	22:10.7
254	Jaggen	Qie	M	9	Wayzata	22:11.7
255	Jaggen	Qie	M	9	Wayzata	22:12.1
256	Sam	Shaw	M	10	River Falls, WI	22:12.7
257	Jacob	Kensy	M	8	Forest Lake	22:12.9
258	Matt	Nelson	M	12	Mounds View	22:13.7
259	Sam	Fjellman	M	12	Maple Grove	22:13.9
260	Cole	Balkins	M	9	Wayzata	22:14.9
261	Reilly	Kopp	M	8	Spring Lake Park	22:15.0
262	Ryland	Hughley	M	12	Centennial	22:15.1
263	Liam	Fritz	M	12	White Bear Lake	22:16.1
264	Beau	Allen	M	12	Redwood Valley	22:16.1
265	Kyle	Longstrom	M	11	St Cloud Cathedral	22:16.2
266	Gavin	Robinson	M	10	Woodbury	22:17.2
267	Nathaniel	Fosler	M	9	River Falls, WI	22:18.1
268	Everett	Gamst	M	9	Moose Lk/WR/Barnum	22:18.9
269	Connor	Greeler	M	11	Anoka	22:19.5
270	Dane	Bruce	M	10	Wayzata	22:19.9
271	Carter	Moenning	M	12	Stillwater	22:20.8
272	Patrik	Pavlik	M	11	Minnehaha Academy	22:21.9
273	Devyn	Fernholz	M	12	LQPV-DB	22:22.2
274	Enoch	Flint	M	12	Southwest Christian	22:23.1
275	Landon	Selph	M	9	St Croix Prep	22:23.2
276	Jack	Simser	M	12	Mounds View	22:23.9
277	Landon	Garnre	M	11	St Paul Central	22:24.3
278	Joshua	Grall	M	9	Woodbury	22:25.7
279	Alex	Hoglund	M	12	Centennial	22:27.4
280	Raleigh	Page	M	11	Eden Prairie	22:28.6
281	Colby	Karline	M	11	Jordan	22:28.9
282	Caden	Bormann	M	12	Perham	22:29.4
283	Nick	Larson	M	11	Detroit Lakes	22:29.9
284	Jonas	Drill	M	11	New Richmond	22:29.9
285	Cole	Dockter	M	10	Andover	22:30.3
286	Luca	Raso	M	12	Wayzata	22:30.7
287	Nathan	Young	M	11	Fargo North	22:30.7
288	Justin	Topp	M	12	Woodbury	22:32.2
289	Austin	Werra	M	11	White Bear Lake	22:33.7
290	Matt	Lizak	M	11	Benilde-St Margaret	22:36.6
291	Omar	Lopez	M	12	Osseo	22:36.8
292	Saif	Azmi	M	11	Woodbury	22:37.2
293	Avi	Sivarman	M	11	East Ridge	22:37.9
294	Cameron	Tredal	M	11	St Croix Central	22:37.9
295	Avi	Sivarman	M	11	East Ridge	22:37.9
296	Ricker	Joe	M	11	St Paul Central	22:38.7
297	Dennis	Long	M	12	Coon Rapids	22:39.1
298	Roy	Kyle	M	8	Heritage Christian	22:39.9
299	Owen	Affolter	M	10	Mahtomedi	22:40.8
300	Max	Nelson	M	10	Mahtomedi	22:41.4
301	Justin	Doll	M	11	Benilde-St Margaret	22:41.7
302	Mason	Vitalis	M	12	Chisago Lakes	22:44.1
303	Jack	Sullivan	M	12	Centennial	22:44.8
304	Casey	Marble	M	12	Eden Prairie	22:44.9
305	John	Hoeksema	M	11	Duluth East	22:45.4
306	Grayson	Roberts	M	11	Breck	22:45.6
307	Ben	Schreder	M	11	Princeton	22:45.9
308	Simon	Otto	M	12	Delano	22:46.2
309	Chris	Benson	M	10	Mahtomedi	22:46.4
310	Enrique	Arias	M	12	East Ridge	22:46.4
311	Jack	Konicek	M	9	Woodbury	22:47.2
312	Nathan	Miller	M	11	Eden Prairie	22:47.7
313	Evan	Watkin	M	10	Fargo North	22:48.3
314	Benjamin	Anschutz	M	11	Woodbury	22:48.5
315	Kennedy	Johnson	M	11	East Ridge	22:48.9
316	Stephen Alexand	Tolentino	M	12	Woodbury	22:49.3
317	Conner	Cernohous	M	9	River Falls, WI	22:50.2
318	Henry	Fisher	M	11	Nova Classical Academy	22:51.6
319	Ian	St. Martin	M	9	Spring Lake Park	22:53.3
320	Clayton	Marrs	M	11	Waconia	22:54.9
321	Grant	Iverson	M	11	Waconia	22:55.1
322	Eathan	Wilson	M	12	Mora	22:55.4
323	Dalton	Smazal	M	10	Bloomington Kennedy	22:56.2
324	Kade	Wilson	M	12	Forest Lake	22:56.9
325	Jack	MapelLentz	M	10	St Thomas Academy	22:58.1
326	Ryden	Anderson	M	9	Moose Lk/WR/Barnum	22:58.2
327	Brody	Kopp	M	8	Spring Lake Park	22:59.7
328	Riley	Colston	M	12	Andover	22:59.9
329	Banas	Jacob	M	11	St Paul Central	23:00.6
330	Pearse	Devins	M	12	Wayzata	23:00.6
331	Sam	Lewis	M	11	Blaine	23:00.7
332	Liam	Harrington Stack	M	12	Park Center	23:01.6
333	Carter	Versaevel	M	10	Marshall	23:01.7
334	Addison	Schwab	M	11	Waconia	23:01.9
335	Jackson	Migala	M	11	St Cloud Cathedral	23:02.7
336	Gabriel	Olson	M	9	Spring Lake Park	23:03.7
337	Nelson	Han	M	12	Duluth East	23:03.9
338	Colin	Bedbury	M	11	Elk River	23:03.9
339	Max	Siqveland	M	11	St Paul Central	23:03.9
340	Adam	Wall	M	9	Woodbury	23:04.4
341	Cooper	Petit	M	11	Maple Grove	23:04.7
342	Alec	Moseng	M	12	Forest Lake	23:04.8
343	Jon	Taylor	M	11	Anoka	23:05.4
344	Daniel	Mikrot	M	9	Moose Lk/WR/Barnum	23:05.4
345	Cooper	Petit	M	11	Maple Grove	23:05.4
346	Simon	Dorst	M	11	Anoka	23:06.7
347	Bernie	Meyers	M	10	Wayzata	23:07.9
348	Reign	Doty	M	11	New London-Spicer	23:07.9
349	Carson	Bynum	M	9	Breck	23:08.1
350	Mattias	Fore	M	10	New Richmond	23:09.1
351	Joey 	Farrington	M	11	St Thomas Academy	23:10.2
352	Ryan	Reed	M	10	Park Center	23:10.2
353	Jacob	Meyer	M	11	Eden Prairie	23:11.2
354	Vasili	Nicklow	M	10	Orono	23:11.9
355	Cory	Kurkowski	M	11	Roseville	23:12.2
356	Trevor	Schroeder	M	12	St Cloud Apollo	23:12.2
357	Kaleb	Mann	M	10	GNK	23:13.2
358	Edward	Fields	M	9	Andover	23:13.3
359	Logan	Larson	M	11	New London-Spicer	23:14.3
360	Sean	O'Dwyer	M	12	Maple Grove	23:14.8
361	Lucas	Elmer	M	10	Redwood Valley	23:15.1
362	Alex	Henry	M	11	Marshall	23:15.2
363	William	Valley	M	12	Benilde-St Margaret	23:15.2
364	Charlie	Pihart	M	12	Benilde-St Margaret	23:15.4
365	Caleb	Streich	M	10	Simley	23:15.6
366	Teddy 	Farrell	M	11	St Thomas Academy	23:15.7
367	James	Blomgren	M	11	Minnehaha Academy	23:17.2
368	Kalys	Maratbekov	M	11	Woodbury	23:18.7
369	Aidan	Rosenboom	M	10	Marshall	23:19.4
370	Ryder	Droogsma	M	12	LQPV-DB	23:20.8
371	Jackson	Zurn	M	10	Detroit Lakes	23:21.2
372	Evan 	Lovdahl	M	11	Maple Grove	23:21.4
373	Joey	Anderson	M	12	Minot	23:22.5
374	Will	Peterson	M	10	Wayzata	23:22.5
375	Seth 	Hauber 	M	11	Virginia	23:22.7
376	Evan	Struve	M	12	Centennial	23:22.9
377	Cole	Dunker	M	11	Wadena-Deer Creek	23:23.1
378	Logan 	Haberman	M	10	Pequot Lakes	23:25.2
379	Rune	Lee-Kolhoff	M	12	Hopkins	23:25.8
380	Eli	Shuster	M	12	East Ridge	23:25.8
381	Nicholas	Donner	M	10	Andover	23:26.2
382	Nathan	Rode	M	12	Blaine	23:26.8
383	Joey	Aerns	M	8	St Croix Prep	23:28.3
384	Miguel	Gaudpo-Pascua	M	11	Wadena-Deer Creek	23:29.1
385	Mike	Morrow	M	11	Eden Prairie	23:29.3
386	Cort	Isaacs	M	12	Maple Grove	23:29.4
387	Jack	Springett	M	11	Amery	23:29.9
388	Nicholas	Withuski	M	10	St Croix Central	23:30.3
389	Ethan	Hennessey	M	10	Andover	23:30.4
390	Luke	Lopata	M	10	Wayzata	23:31.2
391	Aidan	Klaas	M	11	Centennial	23:31.4
392	Felix	Hengelfelt	M	11	St Paul Central	23:31.9
393	David	Nelson	M	9	Wayzata	23:32.2
394	Joey 	Donaldson	M	12	Osseo	23:32.4
395	Levi	Danilyuk	M	9	Staples-Motley	23:33.1
396	Emmett	Seltz	M	10	Southwest Christian	23:33.2
397	Spencer	Axford	M	12	Byron	23:34.1
398	Fabrice	Grossenbacher	M	11	Duluth East	23:35.8
399	Vinchenzo	Marchiafava	M	11	Blaine	23:36.2
400	Ryan	Olson	M	12	GNK	23:36.5
401	Charley	Olson	M	11	Stillwater	23:37.1
402	Carl	Halverson	M	10	Moose Lk/WR/Barnum	23:37.9
403	Damion	Brown	M	12	Osseo	23:38.1
404	Alan	Leukuma	M	12	Delano	23:38.8
405	Dillan	Robben	M	7	Staples-Motley	23:38.9
406	Tyler	Buer	M	11	LQPV-DB	23:39.6
407	Kaleb	Cosgrove	M	11	Waconia	23:40.6
408	Viktor	Bradford	M	11	Nova Classical Academy	23:40.6
409	Harvey	Bergstrom	M	10	Elk River	23:40.9
410	Austin	Simons	M	9	Wayzata	23:44.3
411	Edward	Shea	M	11	Benilde-St Margaret	23:44.4
412	Ben	Keppers	M	11	Duluth East	23:45.4
413	James	Freimuth	M	11	Mounds View	23:45.6
414	Cael	Cookman	M	10	St Paul Como Park	23:46.2
415	Si	Tang	M	11	Robbinsdale Armstrong	23:47.1
416	Charlie	Block	M	9	Legacy-PACT	23:48.2
417	Michael	Tol	M	8	Canby-Minneota	23:48.6
418	Caleb	Bonick	M	12	Waconia	23:50.2
419	Elex	Tell	M	10	Mahtomedi	23:50.4
420	Oliver	Janousek	M	11	Breck	23:51.6
421	Harry	Meshbesher	M	12	Benilde-St Margaret	23:51.9
422	Luke	Sundeen	M	10	Minnehaha Academy	23:52.7
423	Joe	Sabre	M	10	St Thomas Academy	23:53.8
424	Lathe	Talbot	M	11	Robbinsdale Armstrong	23:55.4
425	Joylus	Harris	M	12	Park Center	23:57.1
426	Tanner	DeBoer	M	11	North Shore	23:57.1
427	Ethan	Gregory	M	12	New Prague	23:57.7
428	Tristan	Tuttle	M	12	Mahtomedi	23:59.2
429	Caleb	Laberge	M	11	Mounds View	23:59.5
430	Josh	Morgan	M	11	Wayzata	24:00.2
431	Reid	Schochenmaier	M	11	Waconia	24:01.4
432	Daniel	Gettel	M	11	Blaine	24:02.5
433	Zach	Carlson	M	9	Detroit Lakes	24:02.7
434	Ezra	Schomberg	M	11	Duluth East	24:02.9
435	Jack	Nemitz	M	12	Canby-Minneota	24:03.1
436	Zech	Ziegler	M	10	Minnehaha Academy	24:03.7
437	Owen	Fager	M	8	St Croix Prep	24:04.4
438	Aiden	Strong	M	11	Waconia	24:04.6
439	Daniel	Haen	M	10	Redwood Valley	24:04.7
440	RJ	Sylak	M	9	ZMKW	24:04.7
441	Ben	Wehseler	M	12	New London-Spicer	24:06.6
442	Brandon	Rolandson	M	12	Byron	24:06.8
443	Antonio	Candia	M	11	Princeton	24:07.4
444	Otto	Erickson	M	8	Spring Lake Park	24:08.2
445	Cameron	Walters	M	12	Centennial	24:08.4
446	Elvis	Rotter	M	10	Wayzata	24:10.8
447	Justin	Rauenhorst	M	11	Mounds View	24:11.4
448	William	Bastyr	M	12	Blaine	24:11.9
449	William	Bastyr	M	12	Blaine	24:11.9
450	Tyler	Tutt	M	11	Maple Grove	24:12.9
451	Ciaran	Macken	M	11	Eden Prairie	24:13.3
452	Jack	Karban	M	9	Wayzata	24:13.6
453	Connor	Luken	M	8	St Croix Prep	24:14.1
454	Zach	Ourada	M	8	Canby-Minneota	24:14.4
455	Mahad	Ahmed	M	12	Blaine	24:14.9
456	Peter	Doroff	M	12	St Cloud Apollo	24:16.6
457	Lenny	Zeller	M	12	Byron	24:16.9
458	Adam	Grove	M	9	Heritage Christian	24:17.9
459	Caleb	Chesser	M	11	Coon Rapids	24:18.1
460	Sam	Skorczewski	M	8	Canby-Minneota	24:19.2
461	Oliver	Johnson	M	9	Bloomington Kennedy	24:19.4
462	Logan	Wilson	M	11	Woodbury	24:19.6
463	Carson	Schmitz	M	11	Blaine	24:19.8
464	Preston	Zhu	M	11	Wayzata	24:20.2
465	Sam	Hallen	M	12	Eden Prairie	24:21.9
466	Dane 	Halverson	M	11	Mora	24:23.9
467	Yah Yah	Adan	M	12	St Paul Como Park	24:24.2
468	Alexander	Rome	M	11	Woodbury	24:24.7
469	Luke	Lawler	M	10	Woodbury	24:25.9
470	Jonathan	Inamagua	M	11	Wayzata	24:26.7
471	Hayden	Potthoff	M	11	Blaine	24:27.7
472	Charlie	Delano	M	11	Breck	24:28.4
473	Garrett	Grathwohl	M	11	SMSENUC	24:29.8
474	Jackson	Trom	M	11	Maple Grove	24:29.9
475	Avery	Walz	M	12	Detroit Lakes	24:31.2
476	Andrew	Hjulberg	M	11	Spring Lake Park	24:31.5
477	Ryan	Preston	M	11	Champlin Park	24:32.3
478	Alex	Rynder	M	10	Providence Academy	24:33.7
479	Ben	Moeller	M	8	Fairmont	24:34.6
480	Wade	Harsila	M	9	Virginia	24:34.6
481	Evan 	Gutierrez	M	12	St Croix Prep	24:35.6
482	Evan 	Gutierrez	M	12	St Croix Prep	24:36.1
483	Anthony	Klein	M	11	East Ridge	24:36.4
484	Grant	Hutar	M	9	Virginia	24:38.2
485	Sean	Carlson	M	12	Wadena-Deer Creek	24:38.4
486	Jing	Lin	M	11	Roseville	24:39.3
487	Jacob	Wolter	M	11	Robbinsdale Armstrong	24:40.3
488	Jacob	Wolter	M	11	Robbinsdale Armstrong	24:40.4
489	Tony	Nguyen	M	12	Blaine	24:41.4
490	Otto	Leider	M	12	St Cloud Cathedral	24:41.8
491	Dominic	Vogel	M	12	Benilde-St Margaret	24:41.9
492	Jonah	Lu	M	9	Southwest Christian	24:42.2
493	Drew	Hirsh	M	11	Southwest Christian	24:43.7
494	Isaiah	Barney	M	8	Legacy-PACT	24:44.2
495	Mitchell	Jensen	M	12	East Ridge	24:45.1
496	Christian	Wells	M	11	Zimmerman	24:46.2
497	Nate	Somers	M	12	East Ridge	24:46.6
498	Reece	Patten	M	12	Duluth East	24:46.9
499	Brock	Garteski	M	10	Byron	24:47.3
500	Pete 	Sutton	M	12	North Shore	24:47.8
501	Stanley	Marczak	M	9	Wayzata	24:48.2
502	Gavin	Hanson	M	11	New Richmond	24:48.4
503	Jonah	Cran	M	11	White Bear Lake	24:48.9
504	Lucas	Wibben	M	11	Blaine	24:49.3
505	Wyatt	Hains	M	9	New Richmond	24:50.9
506	Joseph	Harlan	M	8	Providence Academy	24:51.6
507	Kyron	Wolenhouse	M	11	Park Rapids	24:53.3
508	Tristan	Suojanen	M	11	Elk River	24:58.5
509	Jack	Moore	M	11	Eden Prairie	24:59.1
510	Ben	Thiede	M	12	Benilde-St Margaret	24:59.2
511	Sam	Burke	M	12	Jordan	24:59.6
512	Grant	Fink	M	11	Anoka	25:00.1
513	Mason	Hardel	M	12	Blaine	25:00.3
514	William1	Longley	M	12	Blake	25:00.3
515	Ashwin	Wariar	M	11	Mounds View	25:00.8
516	Andre	Hodder	M	12	Roseville	25:04.1
517	Andrew	Haugen	M	7	Fairmont	25:04.4
518	Gus	Pirkl	M	12	Benilde-St Margaret	25:04.7
519	Isaac	Kostecky	M	10	Minnehaha Academy	25:07.5
520	Thomas	Nymoen	M	11	Roseville	25:08.5
521	Will	Rekas	M	11	Blake	25:09.9
522	Jack 	Wilske	M	12	Centennial	25:10.4
523	Charlton	McArthur	M	10	Woodbury	25:10.6
524	Charlie	Macho	M	11	SMSENUC	25:10.9
525	Derek	Clementson	M	12	Pine City	25:11.7
526	Finn	Soderstrom	M	11	Orono	25:13.4
527	Jordan	Bolland	M	12	Maple Grove	25:13.9
528	Gabriel	King	M	9	Minnehaha Academy	25:14.7
529	Mathew	Miller	M	9	Wayzata	25:15.2
530	Gabriel	Rodriguez	M	12	Eden Prairie	25:16.3
531	Isak	Arnold	M	9	Wayzata	25:16.4
532	Joshua	Gordon	M	9	Breck	25:16.4
533	Jaden	Malik	M	11	Anoka	25:16.9
534	Sterling 	Pollock 	M	11	North Shore	25:17.2
535	Jaden	Malik	M	11	Anoka	25:17.3
536	Aaron	Reiser	M	12	Roseville	25:21.3
537	Carter	Brunclik	M	10	St Croix Central	25:24.1
538	Jens	Alford	M	9	Bloomington Kennedy	25:24.2
539	Nate	Rongitsch	M	11	East Ridge	25:25.7
540	Petro	Zaraszczak	M	9	Wayzata	25:25.9
541	Aaron 	Gartner	M	11	Park Rapids	25:29.2
542	Adam	Johnson	M	12	Centennial	25:29.5
543	Nicolas	Bates	M	11	St Thomas Academy	25:30.7
544	John	Franklin	M	12	Stillwater	25:31.3
545	Keith	Swanson	M	12	Detroit Lakes	25:31.6
546	Zach	Hammann	M	11	Maple Grove	25:31.7
547	Brennen	Kaffer	M	11	Anoka	25:33.3
548	Nicholas	Full	M	8	Canby-Minneota	25:35.4
549	Henry	McMullin	M	9	Breck	25:36.2
550	Matt	Paulson	M	11	Proctor	25:36.7
551	Nick	Friesen	M	12	St James	25:39.8
552	Nathan	Wilkerson	M	9	Andover	25:40.9
553	Zakary	Leverton	M	12	Chisago Lakes	25:42.5
554	Isaiah	Petersen	M	10	Byron	25:42.8
555	Will	Mueller	M	11	ZMKW	25:43.3
556	Leif	Sundquist	M	10	Virginia	25:43.5
557	Kyle	Conway	M	7	Legacy-PACT	25:43.9
558	Elijah	Robuck	M	11	Roseville	25:45.3
559	Brayden	Carlson	M	8	Legacy-PACT	25:48.4
560	Bryan	Meyer	M	12	St Cloud Cathedral	25:51.4
561	Dylan	Rolandson	M	10	Byron	25:51.8
562	Kellen	Blesener	M	11	Maple Grove	25:54.5
563	Alex	Belchak	M	11	Blaine	25:58.8
564	Christian	Henrikson	M	11	Fridley	25:59.4
565	Grayson	Mahler	M	12	St Cloud Cathedral	26:00.1
566	John	Sheridan	M	11	Orono	26:01.7
567	Jordan 	Nauber	M	12	Zimmerman	26:02.9
568	Jack 	Frank	M	9	Redwood Valley	26:03.7
569	Andrew	Olesen	M	8	Wrenshall	26:03.9
570	Mashall	Johnson	M	11	Orono	26:04.3
571	Max	Pankonin	M	12	Orono	26:04.4
572	Mason	Bawden	M	9	Redwood Valley	26:08.7
573	Andie	Jia	M	12	Benilde-St Margaret	26:12.3
574	Jake	Philipps	M	11	Blaine	26:12.3
575	Giles	Koshiol	M	11	Champlin Park	26:14.7
576	Joshua	Johnson	M	11	Heritage Christian	26:15.7
577	Rolf	Gale	M	11	Centennial	26:16.7
578	Adam	Bloch	M	12	Anoka	26:17.4
579	Rowan	Larson	M	11	Maple Grove	26:18.2
580	Caleb	Moy	M	11	Wayzata	26:18.4
581	Justice	McElwee	M	12	Park Center	26:18.6
582	Jack	Mahoney	M	8	Providence Academy	26:19.9
583	Leo	Dong	M	10	Heritage Christian	26:20.2
584	Christopher	Kirby	M	10	Duluth East	26:23.4
585	Timothy 	Yocum	M	10	Fridley	26:24.3
586	Jeremy 	Fischer	M	11	Fridley	26:24.4
587	Easton	Sampson	M	8	Woodbury	26:25.2
588	Thomas	Klocker	M	12	Anoka	26:25.8
589	Brian	Bianchi	M	12	Benilde-St Margaret	26:25.9
590	Devon	Johnson	M	12	Proctor	26:26.4
591	Avery	Gordee	M	10	Rockford	26:27.2
592	Jacob	Zollner	M	10	Redwood Valley	26:29.4
593	Cohen	Frank	M	9	Redwood Valley	26:30.2
594	Nick	Peterson	M	11	Eden Prairie	26:30.4
595	Nick	Vergara	M	10	Woodbury	26:31.1
596	Max	Peckenschneider	M	12	Providence Academy	26:31.3
597	Riley	Carlson	M	11	Benilde-St Margaret	26:32.1
598	Damon	Yarrington	M	10	St Croix Central	26:32.9
599	Tim	Swenson	M	12	Wrenshall	26:34.4
600	Dominic	Romportl	M	11	Stillwater	26:36.1
601	Jackson	Kaeter	M	11	Wayzata	26:36.5
602	Nathan	Matter	M	9	Byron	26:36.7
603	Logan	Miller	M	12	Spring Lake Park	26:37.4
604	Jack	Kennedy	M	11	LQPV-DB	26:38.2
605	Anson	Vargo	M	11	Moose Lk/WR/Barnum	26:40.9
606	Abhishikt	Tummala	M	10	Wayzata	26:42.5
607	Ben	Ponto	M	10	Woodbury	26:43.6
608	David	Carrasco	M	8	Canby-Minneota	26:44.3
609	Jacob	Bloom	M	11	Stillwater	26:48.4
610	Levi	Waskey	M	11	Forest Lake	26:48.9
611	Tom	Dunham	M	10	Mahtomedi	26:49.4
612	Corbett	Wensmann	M	11	Wadena-Deer Creek	26:53.6
613	Conner	Moses	M	11	Maple Grove	26:56.1
614	Quinn	Mulder	M	11	ZMKW	26:59.2
615	Noah	Lodermeier	M	8	Southwest Christian	27:01.2
616	Isaiah	Frei	M	9	Spring Lake Park	27:01.8
617	Tyler	Zenz	M	10	Spring Lake Park	27:02.9
618	Thomas	O'Malley	M	11	Stillwater	27:04.1
619	Joe	Skinner	M	10	Detroit Lakes	27:04.1
620	Harrison	Leisey	M	12	Maple Grove	27:04.7
621	Hayden	Herstrom	M	12	Anoka	27:07.9
622	Bradley	Niemeyer	M	11	Woodbury	27:08.2
623	Martin	Eklund	M	9	Detroit Lakes	27:09.2
624	Adiresac	Sheikdon	M	12	Fridley	27:09.2
625	Justin	Stachowiak	M	11	Park-Cottage Grove	27:11.9
626	Ciro	Medina	M	11	Waconia	27:12.4
627	Kenny	Vo	M	12	Pine City	27:12.4
628	Isaac	Moberg	M	11	Chisago Lakes	27:12.8
629	Kody	Robinson	M	9	Redwood Valley	27:13.4
630	Saisahith	Yerri	M	11	Maple Grove	27:13.9
631	Blake	Hilgendorf	M	9	Fairmont	27:15.4
632	Sebastian	Castro	M	8	Fairmont	27:16.2
633	William	Benson	M	10	St Thomas Academy	27:16.6
634	Trent	Wagner	M	11	East Ridge	27:16.9
635	Evan	Prairie	M	12	Fridley	27:17.9
636	Shuen	Wu	M	12	Woodbury	27:21.3
637	David	Price	M	11	Waconia	27:21.4
638	Ethan	McNiesh	M	12	Park Center	27:23.1
639	Quinlan 	O''Connor	M	11	East Ridge	27:24.3
640	Logan 	Myhre	M	9	Canby-Minneota	27:26.1
641	Jake	Brouwer	M	11	New London-Spicer	27:27.9
642	Anthony	Vettel	M	11	Waconia	27:28.2
643	Wyatt	Boberg	M	11	Waconia	27:28.4
644	Josh	Weber	M	11	Waconia	27:28.4
645	Jason	Phonephalkdy	M	11	Osseo	27:29.6
646	Joseph	Wollum	M	9	Canby-Minneota	27:30.9
647	Isaac	Woodman	M	12	St Croix Prep	27:31.4
648	Joseph 	Lerud	M	12	Elk River	27:31.8
649	John	Poulin	M	12	ZMKW	27:31.8
650	Ricky	Petroff	M	11	Coon Rapids	27:32.2
651	Isaac	Carstenson	M	12	St James	27:32.7
652	Erik	Dale	M	11	Park-Cottage Grove	27:32.8
653	Paul	Kochenderfer	M	12	Maple Grove	27:33.5
654	Elisha	Bjerkeset	M	9	Bloomington Kennedy	27:33.7
655	Isaac 	Schultz	M	11	Roseville	27:33.7
656	Mitchell	Noack	M	12	St Cloud Cathedral	27:33.9
657	Henry	Timm	M	10	Minnehaha Academy	27:33.9
658	Dominick	Berthiaume	M	12	Roseville	27:33.9
659	Joel	Rodich	M	12	Roseville	27:33.9
660	John	Maki	M	12	Roseville	27:34.1
661	Sid	Pandya	M	11	Woodbury	27:34.9
662	Ethan	O’Neil 	M	11	St Paul Central	27:36.2
663	Dennis	Zrust	M	9	Bloomington Kennedy	27:38.6
664	Nick	Phomtalikhith	M	12	Osseo	27:41.4
665	William	Kwapick	M	12	Roseville	27:44.9
666	Josh	Olsen	M	11	White Bear Lake	27:44.9
667	Noah 	Uren	M	11	Redwood Valley	27:45.2
668	Michael	Majerus	M	12	ZMKW	27:46.8
669	Branden	Carmichel	M	12	Rush City	27:48.9
670	Shiraj	Chowhudry	M	11	Simley	27:50.3
671	Luke	Erdman	M	10	LP-HT-ML	27:50.6
672	Andy	Watts	M	11	Simley	27:54.9
673	Joseph	Buch	M	9	Bloomington Kennedy	27:56.1
674	Ben	Siems	M	12	Minnehaha Academy	27:58.1
675	Ethan	McDermott	M	7	Legacy-PACT	27:58.8
676	Caleb	Brinkman	M	11	Simley	27:59.6
677	Logan 	Wuertz	M	11	Fridley	28:00.4
678	Logan	York	M	11	Spring Lake Park	28:01.5
679	Aidan	Koplin	M	9	Redwood Valley	28:01.6
680	Skyler	Tepp	M	10	St Croix Prep	28:02.1
681	Daniel	Vera	M	9	Andover	28:05.1
682	Jayden	Knowlan	M	10	Amery	28:05.4
683	Aidan	Lee-Gilligan	M	12	Benilde-St Margaret	28:07.3
684	Dylan	Stryhn	M	10	Minnewaska	28:09.9
685	Henry	Zeimet	M	7	St Croix Prep	28:10.5
686	Owen	Hornberger	M	9	Providence Academy	28:16.7
687	Wylie	Wiebe	M	11	LQPV-DB	28:18.9
688	Drew	Queensland	M	10	Byron	28:19.4
689	Luke	Denney	M	11	Byron	28:19.4
690	Ian	McNiesh	M	12	East Ridge	28:21.4
691	Anderson	Kuhn	M	11	East Ridge	28:23.3
692	Caleb 	Danielson	M	9	Canby-Minneota	28:24.6
693	Aidan	Fuerst	M	9	St Croix Prep	28:25.6
694	Alex	Brings	M	11	Staples-Motley	28:27.6
695	Alex	Kastning	M	8	Fairmont	28:30.5
696	Avery	Folsom	M	10	Park Center	28:32.4
697	Logan	Adickes	M	12	Rush City	28:37.1
698	Kyle	Elleson	M	11	Spring Lake Park	28:40.2
699	Dakota	Nelson	M	12	Park-Cottage Grove	28:40.9
700	Achyuta	Telekicherla Kandalam	M	10	Wayzata	28:43.1
701	Collin	Bosch	M	11	Hopkins	28:45.3
702	Alex	Decker	M	11	St Cloud Cathedral	28:46.1
703	Cody	Hansen	M	11	Braham	28:46.5
704	Dimitri	Weber	M	10	Rockford	28:47.8
705	Jacob	Shaheen	M	12	Elk River	28:52.1
706	Gabe	Tupper	M	10	ZMKW	28:53.1
707	Kaleb	Stensland	M	11	ZMKW	28:53.1
708	Jack	Bruer	M	12	Benilde-St Margaret	28:55.3
709	Tristan	Pawlenty	M	12	Tartan	28:57.3
710	Mac	Ward	M	12	East Ridge	28:58.7
711	Jackson	Grosse	M	11	Park-Cottage Grove	29:08.1
712	Thomas	Good	M	12	Elk River	29:11.4
713	Elliot	Gilman	M	10	Byron	29:17.3
714	Jennings	Jurmu	M	11	Coon Rapids	29:30.4
715	Brandon	Koski	M	11	St Cloud Cathedral	29:32.1
716	Dimitri	Houle	M	11	Benilde-St Margaret	29:33.4
717	Jordan	Fairchild	M	12	Canby-Minneota	29:35.4
718	Max	Satterlee	M	12	Sauk Centre	29:42.9
719	Dev	Amin	M	11	Maple Grove	29:44.4
720	Shane	Lund	M	11	Braham	29:46.1
721	Xander 	Jessen	M	9	Detroit Lakes	29:48.1
722	Jacob	Zollman	M	12	Sauk Centre	29:48.9
723	Alex	Juhl	M	11	New London-Spicer	29:56.1
724	Ben	Stark	M	11	Chisago Lakes	29:59.9
725	Ryan	Bilben	M	11	North Shore	30:04.8
726	Garrett	Kingsley	M	11	Perham	30:18.1
727	Thai	Nguyen	M	11	Osseo	30:25.5
728	Ekemini	Jones	M	12	Breck	30:44.6
729	Zach 	Mulberry	M	12	Centennial	30:45.8
730	Hunter	Dilla	M	10	Simley	30:57.5
731	Ben	Voynov	M	12	Wayzata	30:59.5
732	Riley	Nelson	M	10	Concordia Acad-Rs	31:00.8
733	Zach	Ryan	M	11	Simley	31:04.1
734	Evan	Pavlisich	M	11	Chisago Lakes	31:05.3
735	Aidan	Rothaar	M	9	Wayzata	31:11.4
736	Dustin	Converse	M	7	Staples-Motley	31:12.4
737	Aaron	Anderson	M	12	Byron	31:28.5
738	Zorin 	Lalonde	M	10	Proctor	31:28.5
739	Gentry	Kunnary	M	8	St Croix Prep	31:29.6
740	Caden	Mrazek	M	9	Staples-Motley	31:34.6
741	Levi	Stoneberg	M	11	Redwood Valley	31:37.6
742	EmJay	Paavola	M	11	Park Center	31:42.6
743	Cameron	Seaman	M	9	Redwood Valley	32:00.5
744	Ben	Gatti	M	12	St Thomas Academy	32:14.5
745	Gavin	Gibson	M	7	Wrenshall	32:18.4
746	Ben	Talarico	M	12	Wrenshall	32:18.4
747	Daniel	Colson	M	12	Maple Grove	32:45.9
748	Tait	Johnson	M	7	Fairmont	33:17.4
749	Lukas	Olson	M	9	Bloomington Kennedy	33:27.2
750	Mikael	Burdick-Levang	M	11	Osseo	33:34.7
751	Santiago	Vicente	M	12	Woodbury	33:36.1
752	Michael	Holz	M	11	Holdingford	33:56.4
753	John	Bartholet	M	11	Hopkins	33:59.7
754	Angel	Sandoval	M	7	Redwood Valley	34:22.8
755	Mike	Smith	M	9	Andover	38:32.3
756	Will	McGurran	M	9	East Ridge	44:56.7